Menu

+ 48 86 271 21 24 ogrodzenia@op.pl

Zabudowa

Nowoczesna architektura domu coraz większą wagę przywiązuje do dużych powierzchni przeszklonych, bezpiecznie można korzystać z promieni słonecznych, nie wystawiając się na działanie wiatru i zimna co daje możliwość relaksu w otoczeniu zieleni przez cały rok.

Nowoczesność i funkcjonalność

Ogrody zimowe zwiększają powierzchnię mieszkalną, poprawiają bilans cieplny, korzystnie wpływają na zdrowie i estetykę otoczenia. W systemie dachowym TS możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu. Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach dachu możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych. Funkcjonalnością wyróżniają się drzwi przesuwne oraz harmonijkowe, pozwalające na uzyskanie dużych powierzchni otwarcia.

Podstawowym elementem części dachowej ogrodu zimowego są krokwie. Stosuje się krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami dachu. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów).

System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do profilu rynnowego zabezpieczonego przed zatkaniem siatką ochronną, a następnie przez rurę PCV umieszczoną w słupie nośnym. Sposób ten daje bardzo korzystny efekt wizualny.
System zawiera cala gamę elementów pozwalających na nadanie konstrukcji nowoczesnego lub tradycyjnego wyglądu.

Wypełnienie dachu

Dla dachu można stosować cala gamę wypełnień różnych typów i grubości w zależności od wymagań indywidualnych klienta.Szyby o niskim współczynniku przepuszczalności ciepła, szyby pokryte specjalnymi powłokami zabezpieczającymi przed promieniowaniem ultrafioletowym, antyrefleksyjne (efekt lustra), szyby bezpieczne, antywłamaniowe, plyty poliweglanowe to kilka z wielu możliwości. Dobrym rozwiązaniem może być folia ochronna zastosowana na szybę, w zimie w dużym stopniu ogranicza przedostawanie się ciepła na zewnątrz, a w lecie zapobiega zbytniemu nagrzewaniu się ogrodu. Dla uatrakcyjnienia efektu wizualizacyjnego konstrukcji, można zastosować szeroką gamę folii ozdobnych, bądź witraży wykonanych wg własnego pomysłu.

Izolacja

W profile wbudowane są przegrody termiczne z materiałów syntetycznych. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie wysokiej izolacyjności pomieszczenia i co za tym idzie zmniejszenie strat energii czyli kosztów ogrzewania oraz unikniecie kondensacji pary wodnej. Przegroda termiczna polepsza także izolacyjność akustyczna pomieszczenia. Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM )

Możliwość prostego montażu systemowych okien dachowych.

Profil rynnowy bezpośrednio połączony ze słupem aluminiowym, w którym znajduje się rynna odprowadzająca wodę.

Zakończenie konstrukcji ogrodu zimowego, widoczne połączenie krokwi z profilem rynnowym i słupem.

Istnieje możliwość zastosowania oświetlenia oraz rolet zewnętrznych i wewnętrznych chroniących przed nadmiarem słońca.

Informacje

Partnerzy i wyróżnienia